Müşteri Hizmetleri
444 0 860
Mavi Kart Emeklilik
Ücretsiz Danışmanlık
Fax
0312 433 00 37
Hemen Arayın
444 0 860

Mavi Kart Emeklilik

Türk vatandaşlığından izinle ayrılarak , yabancı ülke vatandaşlığına geçen gurbetçilerimizin aldığı kimlik mavikart olarak adlandırılır. Eskiden pembe kartta denilmekteydi.
Mavikart sahipleri öncelikle emekli olamam ön yargılarını bir tarafa bırakmalılar.

Birçok mavikartlı gurbetçimiz emekli olamam diyerek müracaatlarını bile yapmamaktadır. Prim gün sayınızı Türk vatandaşıyken doldurduysanız bu sizin emekli olamayacağınız anlamına gelmez. Aksine gün sayınızı doldurduğunuz için emekliliğinizi haketmiş oluyorsunuz. Veya 10 yıl Türk vatandaşı olarak hizmetiniz var.

Yaş beklemek koşuluyla bayanlar 58 yaş 3600 iş gününden erkekler 60 yaş 3600 iş gününden emekli olabilirler. Mavikart sahiplerinin doldurmaları gereken prim günlerinde en fazla 3.5 yıl eksikliğine kadar müracaat yapabilirler. Eksik olan 3.5 yıllarını isteğe bağlı ödeyerek tamamladıktan sonra emekli olabilirler.Neden mi 3.5 yıl ? Çünkü 3.5 yıldan sonrası bağkura takılır.

Yazımızda da belirttiğimiz gibi mavi kartlıysanız ön yargılı olmanıza gerek yok. En azından ‘Osmanlı Emeklilik’ ailesine başvurarak emekliliğinizi hesaplatabilirsiniz. Erhan Nacar’ın Youtube kanalına da abone olarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

kaynak: erhannacar.com

SSK İMZA KAMPANYASI

Merhabalar Günaydın ben kanal 7 Avrupa’dan sosyal güvenlik uzmanı Erhan Nacar nasılsınız aileniz ve size yeni Yılda öncelikle sağlık mutluluk ve huzur getirmesini size ve sevdiklerinize diliyorum. Türkiye’de SSK’dan emekliliğin tekrar geri gelmesi için, imza kampanyası başlatıyoruz. Bu mesajı okuduktan sonra adınızı soyadınızı ve Türkiye’deki memleketinizi ve birde “evet SSK emekliliğin gelmesini istiyorum.” Bize geri dönüş olarak atarsanız. İmza kampanyasına sizde destek vermiş olacaksınız. Bu arada bu hafta ki yayınımızda size teşekkür edeceğim. 🇹🇷🇹🇷 BU MESAJI NE KADAR ÇOK ÇEVRENİZE GÖNDERİRSENİZ O KADAR ÇOK BAŞARILI OLURUZ. 🇹🇷
‼️Kampanya iletisim‼️ : +90 530 434 69 69

SSK İMZA KAMPANYASINA DESTEK OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ.